Not a member yet?
Subscribe Now!



Tournaments : : Story
Underclass World Champ Bracket
       
Published: Wednesday, October 03, 2012

  #1 Elite Baseball Training          
             
  Sunday 11:00 AM  #1 Elite Baseball Training        
#32 FTB Black @ Terry Park Std          
Sunday 8:30 AM

#32 FTB Black

         
@ Terry Park Std
Sunday 1:30 PM  #17 Orl Scorpions 17u Black      
#33 Collegiate A's   @ Terry Park Std        
  #17 Orl Scorpions 17u Black          
             
  Sunday 8:30 AM  #17 Orl Scorpions 17u Black        
  @ Terry Park Mack          
  #16 EC New England Firebirds          
 
  Monday 8:30 AM  #17 Orl Scorpions 17u Black    
      @ JetBlue Fld 3      
  #9 S FL Elite Silver          
             
  Sunday 11:00 AM  #24 S Charlotte Panthers        
#24 S Charlotte Panthers @ Terry Park Brett          

Sunday 8:30 AM

 #24 S Charlotte Panthers          

@ Terry Park Brett


         
#41 Atlanta Blue Jays   Sunday 1:30 PM  #8 NVTBL - White      
    @ Terry Park Brett        
#25 DFW Metro Scout            

Sunday 8:30 AM

#40 Hitting Factory          

@ Terry Park Clemente

           
#40 Hitting Factory Sunday 11:00 AM  #8 NVTBL - White        
  @ Terry Park Clemente          
   #8 NVTBL - White          
 
    Monday 11 AM    
        @ JetBlue Fld 3    
  #4 Boca Thunder          
             
  Sunday 11:00 AM  #29 Gravel Baseball        
#29 Gravel Baseball @ Lee Co (Twins) Fld 1          

Sunday 8:30 AM

 #29 Gravel Baseball          

@ Lee Co (Twins) Fld 1


Sunday 1:30 PM  #13 East Cobb Braves      
#36 Deep South   @ Lee Co (Twins) Fld 1        
  #20 Evo Canes Prospects          
             
  Sunday 8:30 AM  #13 East Cobb Braves        
  @ Lee Co (Twins) Fld 5          
             
  #13 East Cobb Braves   Monday 8:30 AM  #13 East Cobb Braves    
      @ JetBlue Fld 4      
  #12 Dirtbags Black          
             
  Sunday 8:30 AM  #21 LIDS Indiana Bulls        
  @ 5-Plex Fld 3          
             
  #21 LIDS Indiana Bulls Sunday 1:30 PM  #5 Orl Scorpions Purple      
#28 FTB Mizuno   @ 5-Plex Fld 2        

Sunday 8:30 AM

#28 FTB Mizuno          

@ 5-Plex Fld 2

           
#37 Upstate Mavericks Sunday 11:00 AM  #5 Orl Scorpions Purple        
  @ 5-Plex Fld 2          
   #5 Orl Scorpions Purple          

Monday 1:30PM
          @ JetBlue Std  
  #2 FL Burn Orange         Champion
             
  Sunday 11:00 AM  #2 FL Burn Orange        
#31 Baseball U TX Orange @ JetBlue Fld 3          

Sunday 8:30 AM

#31 Baseball U TX Orange          

@ JetBlue Fld 3


Sunday 1:30 PM  #2 FL Burn Orange      
#34 Team DeMarini Koutnik   @ JetBlue Fld 3        
  #18 Kentucky BB Club          
             
  Sunday 8:30 AM  #15 Dulin Dodgers        
  @ JetBlue Fld 4          
  #15 Dulin Dodgers          
 
  Monday 8:30 AM  #2 FL Burn Orange    
      @ JetBlue Fld 6      
  #10 Team Elite Chain          
             
  Sunday 11:00 AM  #10 Team Elite Chain        
#23 Dallas Patriots Sherard @ JetBlue Fld 5          

Sunday 8:30 AM

 #23 Dallas Patriots Sherard          

@ JetBlue Fld 5


Sunday 1:30 PM  #10 Team Elite Chain      
#42 Florida Heat   @ JetBlue Fld 6        
             
#26 NBS 17's            

Sunday 8:30 AM

#39 NVTBL - Gold          

@ JetBlue Fld 6

           
#39 NVTBL - Gold Sunday 11:00 AM  #7 Royals Scout/Midland        
  @ JetBlue Fld 6          
   #7 Royals Scout/Midland          
 
    Monday 11 AM    
        @ JetBlue Fld 6    
  #3 PBC County PAL          
             
  Sunday 11:00 AM  #3 PBC County PAL        
#30 Team Georgia (TGBA) @ Lee Co (Twins) Fld 2          

Sunday 8:30 AM

 #30 Team Georgia (TGBA)          

@ Lee Co (Twins) Fld 2


Sunday 1:30 PM  #3 PBC County PAL      
#35 Ohio Elite   @ Lee Co (Twins) Fld 2        
             
  #19 EC Astros TX Orange          
             
  Sunday 8:30 AM  #19 EC Astros TX Orange        
  @ Lee Co (Twins) Fld 3          
   #14 Long Island Titans 16u          
 
  Monday 8:30 AM  #3 Palm Beach PAL    
      @ JetBlue Fld 5      
  #11 East Coast Grays National          
             
  Sunday 8:30 AM  #22 Marucci Elite        
  @ 5-Plex Fld 4          
   #22 Marucci Elite          
 
Sunday 1:30 PM  #22 Marucci Elite      
    @ 5-Plex Fld 5        
#27 Evoshield MA 2014s            

Sunday 8:30 AM

#27 Evoshield MA 2014s          

@ 5-Plex Fld 5

           
#38 Orlando BB Academy Sunday 11:00 AM  #6 FTB Chandler        
  @ 5-Plex Fld 5          
   #6 FTB Chandler          
 
         
Recent Related Articles
Youth Memorial Day All-Tourney
The All-Tournament Teams from the 2015 9u and 10u Memorial Day Classics, held at Joe Cowen Park in Euharlee, Ga., May 22-24, ... READ 
Memorial Day East Champions
The Elite Squad Prime 17u (p) were named co-champs at the 2015 18u WWBA East Memorial Day Classic along with the Jacksonville... READ 
Dbacks Elite claim 18u West title
The Phoenix-based Dbacks Elite Scout Team beat its Phoenix neighbor The Canyon Thunder on Monday afternoon to claim the champ... READ 
Most Viewed Related Articles
12u/14u Invitational All-Tourney
The All-Tournament Teams from the 2015 PG 12u Invitational and PG 14u Invitational, held at the Perfect Game Park South field... READ 
One-Day Showdown All-Tourney
The All-Tournament teams from the inaugural 11u, 12u, 13u and 14u PG One-Day Showdowns held Sunday, March 8 at PG Park South ... READ 
14u Spring SE Playoff Bracket
Click here to view the playoff bracket for the 2015 14u PG Spring Southeastern Championship. READ 
 



Keywords in this article
       Player Profile Page    Event Page