Not a member yet?
Subscribe Now!

2013 18U WWBA East Memorial Day Classic

All Tournament Team

TeamNameGradPosHometownHigh School
Orlando Scorpions 17U Purple (#34) Max Abramson 2014 1B Maitland, FL Edgewater
Florida Burn 18U (#21) Ryan Ahearn 2014 LHP Venice, FL Venice Senior
Florida Burn Orange (#9) Tyson Albert 2013 RHP Nokomis, FL Venice Senior
Orlando Scorpions Underclass Purple (#24) Ramon Alejo 2015 SS Orlando, FL Boone
SF Elite Squad Prime 17U (#4) Steven Alvarez 2014 C Hialeah, FL American Senior
Florida Sox 18U (#27) Yariel Alvarez 2012 IF Kissimmee, FL Liberty County
Florida Hardballers 17U Black (#20) Brandon Anderson 2014 OF Webster, FL South Sumter
Team Tampa Bay 17U (#1) Ryan Anderson 2014 OF Dover, FL Brandon
Orlando Baseball Academy 2014 (#33) Dylan Anseaume 2014 3B Orlando, FL Bishop Moore
North Florida Storm 17U (#12) Rhett Aplin 2014 LHP Orange Park, FL Fleming Island
Florida Express 17U (#20) Kyle Arjona 2015 RHP Cape Coral, FL Cape Coral
Mizuno Edge (#5) Will Arpin 2013 MIF Plantation, FL St Thomas Aquinas
Florida Hardballers 17U Black (#3) Samuel Atwell 2014 RHP Ocala, FL Trinity Catholic
Hit & Run Baseball 17U (#8) Brian Auerbach 2014 RHP Palm Harbor, FL Palm Harbor University
Team IMPACT 18U (#10) Harrison Ayres 2014 OF Naples, FL Barron Collier
Orlando Scorpions 17U North (#22) Bryce Baker 2014 RHP Fleming Island, FL Fleming Island
Hialeah Warriors 18U (#7) Peter Baldrich 2015 OF Hialeah, FL Mater Academy Charter
SF Elite Squad TPX 17U (#52) Kevin Balfour 2014 RHP Coral Springs, FL St Thomas Aquinas
Orlando Scorpions 17U North (#14) Matt Barrington 2014 RHP St. Johns, FL Creekside
Team IMPACT 18U (#22) Tyler Biggs 2014 C Bradenton, FL IMG Academy
Orlando Scorpions Prime (#1) Tate Blackman 2014 SS Altamonte Springs, FL Lake Brantley
Florida Burn 18U (#30) Nick Bodner 2014 RHP Tierra Verde, FL Jesuit
Team Tampa Bay 17U Black (#20) Nick Bodner 2014 RHP Tierra Verde, FL Jesuit
Upstate Mavericks 18U (#14) Tucker Burgess 2013 RHP Liberty, SC Easley
SWFL 17U (#12) Garrett Bye 2015 LHP Riverview, FL Riverview
SCORE International 17U (#12) Michael Campoamor 2014 SS Wesley Chapel, FL Wiregrass Ranch
Florida Barons 18U (#32) Robert Cancio 2013 1B Miami, FL Power Pyramid Academy
Orlando Scorpions Underclass Purple (#17) Alex Carpenter 2015 RHP Satellite Beach, FL Melbourne Central Catholic
Florida Sox 18U (#6) Tyler Carpenter 2014 RHP Coral Springs, FL Haines City
South Florida Storm 18U (#15) Cody Carroll 2013 2B Cape Coral, FL Cape Coral
Caribes BBC (#9) Daniel Cepeda 2014 SS Weston, FL Cypress Bay
Carrollwood Gators 18U (#23) Ty Cherry 2012 LHP Thonotosassa, FL Armwood
Orlando Scorpions Prime (#11) Carl Chester 2014 OF Longwood, FL Lake Brantley
SF Elite Squad TPX 17U (#5) Chandler Cissel 2014 1B Fort Lauderdale, FL Pine Crest
Florida Sox 18U (#30) Omar Colon 2014 1B Kissimmee, FL Osceola
Team Tampa Bay 17U (#13) Robbie Cook 2014 RHP Tampa, FL Chamberlain
Mizuno Edge (#33) Tyler Corbin 2013 C Wellington, FL Wellington
SCORE International 18U (#31) Tylor Craft 2013 OF Seminole, FL Seminole
Florida Burn 18U (#1) Kutter Crawford 2014 SS Okeechobee, FL Okeechobee
Orlando Scorpions Prime (#19) Logan Crouse 2015 RHP Valrico, FL Bloomingdale
Orlando Scorpions Prime (#10) Weston Davis 2014 RHP Bradenton, FL Manatee
Elite Performance Baseball Club (#1) Danilo De Armas 2014 OF Miami, FL Sunset
Florida Sox 18U (#9) Abel Del Valle 2013 RHP Kissimmee, FL St. Cloud
Jacksonville Dynasty 18U (#18) Seth Dewitt 2013 1B Jacksonville Beach, FL Duncan U. Fletcher
Coastal Prospects 17U (#22) Luke Dill 2014 RHP Jacksonville, FL St Johns Country Day
Florida Pokers Upperclass Carolina (#21) Ryan Dodge 2014 1B Pembroke Pines, FL Charles W Flanagan
FTB Louisville Slugger (#7) Evan Dougherty 2014 OF Fort Myers, FL Bishop Verot
Florida Baseball Heaven Angels 18U (#11) Lukas Douglas 2014 RHP Riverview, FL Riverview
East Coast Grays National (#14) Zach Drury 2014 RHP Land O' Lakes, FL Wiregrass Ranch
SCORE International 17U (#35) Gideon Dunn 2014 RHP Tampa, FL Steinbrenner
Florida Burn Upperclass (#1) Samuel Duran 2014 OF Melbourne, FL Melbourne Senior
Jacksonville Dynasty 18U (#8) Aaron Dyson 2013 RHP St. Augustine, FL Pedro Menendez
Florida Burn Orange (#77) Brandon Elmy 2014 OF Nokomis, FL Venice Senior
Florida Pokers Upperclass Carolina (#29) Robbie Emerson 2014 RHP Naples, FL First Baptist
Florida Heat 18U (#35) Alex Ernestine 2014 LHP Coconut Creek, FL Zion Lutheran
BPA 2014 (#9) Alex Escobar 2014 LHP Longwood, FL Lyman
Orlando Scorpions 17U Black (#33) Brooks Estrada 2014 OF Windermere, FL West Orange
SCORE International 17U (#20) Alex Faedo 2014 RHP Tampa, FL Alonso
MPi Scout Team Navy (#18) Michael Fernandez 2014 3B Miami, FL Florida Christian
Orlando Scorpions 17U Purple (#41) Sam Fichthorn 2014 RHP Winter Springs, FL Winter Springs
Caribes BBC (#37) Zach Finch 2014 RHP Pembroke Pines, FL Charles W Flanagan
Orlando Scorpions 17U Black (#3) Trenton Fiscus 2014 MIF Orlando, FL The First Academy
Orlando Scorpions Underclass Purple (#7) Nick Fortes 2015 C Deland, FL Deland
Team IMPACT 18U (#35) Kit Fowler 2012 RHP Marco Island, FL Lely
Orlando Scorpions Underclass Purple (#2) Jonah Garrison 2015 SS Orlando, FL Edgewater
Team Tampa Bay 17U (#3) Brandon Gigsby 2014 RHP Tampa, FL Pinellas Park
Upstate Mavericks 18U (#20) Andrew Gist 2013 LHP Cumming, GA Forsyth Central
Central Florida Prospects (#7) Harry Gonzalez II 2014 OF valrico, FL Florida Virtual
East Coast Grays National (#29) Cole Gordon 2014 OF Tampa, FL Steinbrenner
SCORE International 17U (#14) Cole Gordon 2014 OF Tampa, FL Steinbrenner
Deerfield Beach Demons (#7) Johnny Grassi 2014 LHP Deerfield Beach, FL Deerfield Beach
Florida Sox 18U (#16) Jacob Grenus 2015 RHP Kissimmee, FL Osceola
East Coast Grays National (#17) Evan Guillory 2014 RHP Jennings, LA Jennings
Orlando Scorpions Underclass Black (#3) Brandon Hadley 2015 MIF Lake Wales, FL Olympia
SBC Elite (#12) Joshua Hale 2014 RHP St Petersburg, FL Northeast
Florida Burn Upperclass (#15) Cooper Hammond 2013 RHP Venice, FL Venice Senior
SCORE International 18U (#10) Jesse Haney 2013 3B Odessa, FL Steinbrenner
Orlando Scorpions Underclass Purple (#14) Evan Harold 2015 OF Orlando, FL Apopka
Carrollwood Gators 18U (#10) Dylan Harris 2013 2B Land O Lakes, FL Land O Lakes Christian
Orlando Scorpions Prime (#30) Adam Haseley 2014 OF Windermere, FL The First Academy
Florida Heat 18U (#19) Eric Hepple 2014 RHP Margate, FL Coral Springs Christian Academ
MPi Scout Team Grey (#14) Andy Hernandez 2014 3B Doral, FL Doral Academy Charter
CRFS Fire Stones (#13) Jose Hernandez 2013 RHP Orlando, FL Lake Wales Senior
FTB Louisville Slugger (#23) Mitchell Horowitz 2014 RHP Jacksonville, FL The Bolles
Florida Express 17U (#9) Joey Howes 2014 OF Punta Gorda, FL Port Charlotte
Bullets Baseball 17U (#25) Mitch Intille 2014 RHP Lithia, FL Newsome
Florida Burn Upperclass (#55) Alfredo Iser 2014 3B Miami, FL Miami Sunset Senior
Team IMPACT 18U (#26) Jay Jenkins 2013 SS Estero, FL Seacrest
Florida Hardballers 17U Red (#17) Trent Johnson 2014 RHP Williston, FL Williston
Orlando Scorpions Prime (#12) John Jones 2014 C Orlando, FL Orangewood Christian
SF Elite Squad TPX 17U (#51) Brent Kessinger 2014 LHP Parkland, FL Coral Springs Christian Academ
Team Tampa Bay 17U (#1) DJ King 2014 SS Fort Meade , FL Fort Meade
Naturals Florida 18U (#25) Chris Kingsley 2014 RHP Port St. Lucie, FL Lincoln
Team IMPACT 18U (#31) Mason Kleist 2013 LHP Naples, FL Barron Collier
Mizuno Edge (#30) Alex Kline 2012 LHP Coral Springs, FL Coral Glades
SWFL Underclass (#8) Cory Labsan 2014 3B Sarasota, FL Riverview
Orlando Scorpions 17U Purple (#2) Kale Latorre 2014 SS Winter Garden, FL West Orange
Florida Burn Upperclass (#5) Dylan Lee 2013 1B Bradenton, FL Braden River
SF Elite Squad Louisville Slugger (#13) Spencer Levine 2014 C Miami, FL Miami Killian Senior
Hialeah Warriors 18U (#20) Peter Llerena 2013 RHP Pembroke Pines, FL Mater Academy Lakes
FTB Louisville Slugger (#11) Keshawn Lynch 2015 MIF Lake Hamilton, FL Haines City Senior
Orlando Baseball Academy 2014 (#30) Kyle Marman 2015 RHP Orlando, FL Dr. Phillips
Team 941 (#83) Victor Marrero 2014 C Cape Coral, FL Mariner
North Florida Storm 17U (#23) Sal Martorano 2013 LHP Orange Park, FL Ridgeview
Florida Hardballers 17U Black (#15) Dalton Mauldin 2014 SS Lake City, FL Columbia
Florida Express 18u (#9) Dillon McDermott 2013 RHP Port Charlotte, FL Charlotte
Florida Pokers Upperclass Carolina (#18) Tristan McGinnis 2014 RHP West Palm Beach, FL William T. Dwyer
SCORE International 17U (#15) Jimmy McPhail 2014 C Tampa, FL Tampa Catholic
SF Elite Squad Louisville Slugger (#18) Michael Mediavilla 2014 LHP Hialeah, FL Mater Academy Charter
SF Elite Squad TPX 17U (#15) Teddy Meissner 2014 C Weston, FL St Thomas Aquinas
SCORE International 17U (#9) Matthew Meyer 2014 LHP Palm Bay, FL Bayside
Florida Burn Upperclass (#13) Jake Mielock 2013 RHP Safety Harbor, FL Countryside
Florida Burn Orange (#7) Ryan Miller 2014 C Sarasota, FL Venice Senior
SF Elite Squad Louisville Slugger (#10) Kirvin Moesquit 2014 SS Deerfield Beach, FL Highlands Christian Academy
Orlando Scorpions Underclass Purple (#23) Cameron Montgomery 2015 OF Windermere, FL Olympia
Florida Express 17U (#15) Jason Moore 2014 C Fort Myers, FL Estero
South Florida Thunder 18U (#18) Angel Morales 2014 C Miami, FL Miami Springs Senior
Florida Burn Upperclass (#6) Nolan Mullen 2013 RHP Palm City, FL Martin County
Florida Burn 18U (#32) Albert Neff 2014 RHP Deltona, FL Pine Ridge
Orlando Scorpions 17U Black (#1) Hakim Nobles 2014 OF Orlando, FL Dr. Phillips
SF Elite Squad Louisville Slugger (#5) Mark Nowatnick 2014 RHP Pompano Beach, FL Cardinal Gibbons
Carrollwood Gators 18U (#23) Matt O'Malley 2013 LHP Tampa, FL King
Central Florida Prospects (#6) Roman Oliu 2015 RHP Seffner, FL Armwood
Jacksonville Dynasty 18U (#16) Matt Olive 2013 C Neptune Beach, FL Duncan U. Fletcher
Team IMPACT 18U (#7) Jesus Palacios 2014 LHP Naples, FL Lely
SF Elite Squad Prime 17U (#27) Kyle Pangallo 2014 SS Fort Lauderdale, FL Nova
Hit & Run Baseball 17U (#12) David Paul 2014 RHP Tarpon Springs, FL Clearwater Cntrl Cath
Team 941 (#15) Devin Pellien 2013 RHP Bradenton, FL Manatee
SF Elite Squad Louisville Slugger (#1) Dallas Perez 2014 OF Pembroke Pines, FL American Heritage
Florida Burn Orange (#4) Jared Pruett 2014 SS Sarasota, FL Riverview
CRFS Braves (#18) Micheal Ramos 2013 OF orlando, FL Lake Wales Senior
Florida Sox 18U (#21) Amaury Ramos 2014 SS Lakeland, FL Lake Gibson Senior
Florida Burn 18U (#17) Nathan Reed 2013 C Pinellas Park, FL Calvary Christian
Florida Express 18u (#13) Tanner Renegar 2013 LHP Cape Coral, FL Ida S. Baker
MPi Scout Team Navy (#43) Jonathan Ripoll 2012 RHP Miami, FL Miami Beach Senior
Florida Burn Orange (#25) Michael Rivera 2014 C Venice, FL Venice Senior
Carrollwood Gators 18U (#1) Danny Rodriguez 2013 SS Tampa, FL Steinbrenner
CRFS Fire Stones (#1) Juan Rodriguez 2014 OF Orlando, FL Wekiva
Florida Pokers Upperclass Carolina (#2) Chris Rodriguez 2014 RHP Sunrise, FL Charles W Flanagan
SWFL Underclass (#11) Ernesto Xavier Rodriguez 2014 OF Tampa, FL Sickles
Upstate Mavericks 18U (#22) Tripp Rollings 2013 RHP Kershaw, SC Andrew Jackson
Hialeah Warriors 18U (#8) Eddie Salomon 2013 LHP Miramar, FL St Thomas Aquinas
Orlando Scorpions Prime (#23) Blake Sanderson 2014 RHP Orlando, FL Boone
Orlando Scorpions Prime (#14) Carson Sands 2014 LHP Tallahassee, FL North Florida Christian
Black Mambas (#4) Alan Saumell 2014 RHP Miami, FL John A. Ferguson
Florida Burn Upperclass (#32) Garrett Schrantz 2013 RHP Sarasota, FL Cardinal Mooney
Florida Burn Orange (#19) Tyler Shambora 2013 RHP Venice, FL Venice Senior
Jacksonville Dynasty 18U (#3) Paul Sheffield 2014 3B Jacksonville, FL Stanton Prep
SF Elite Squad Louisville Slugger (#33) Eddie Silva 2014 SS Miramar, FL Archbishop Edward Mccarthy
SBC Elite (#3) Charlie Skantze 2014 RHP Safety Harbor, FL Countryside
Bullets Baseball 17U (#37) Cory Smith 2016 RHP Thonotosassa, FL Strawberry Crest
Upstate Mavericks 18U (#0) Justin Smith 2014 OF St. Johns, FL Bartram Trail
SF Elite Squad Louisville Slugger (#20) Aaron Soto 2014 LHP Miami Lakes, FL Archbishop Edward Mccarthy
Florida Burn Orange (#21) Dominick Stefanacci 2014 RHP Fort Myers, FL Bishop Verot
South Florida Thunder 18U (#0) Brent Thomas 2014 RHP Key Biscayne, FL Immaculata-La Salle
Orlando Scorpions Underclass Purple (#11) Bryce Tucker 2015 LHP Altamonte Springs, FL Lake Brantley
SCORE International 17U (#22) Tyler Tyson 2014 2B Tampa, FL Gaither
Orlando Baseball Academy 2014 (#46) Carter Varga 2014 RHP Clermont, FL East Ridge
Hialeah Warriors 18U (#33) Danny Vaughan 2016 3B Homestead, FL South Dade Senior
Long Island Pirates (#18) Ambioris Veras 2014 RHP East Meadow, NY Bethpage Senior
SF Elite Squad Louisville Slugger (#2) Brandon Vicens 2014 OF Miami Lakes, FL American Heritage
North Florida Storm 18U (#99) Jacob Ward 2013 RHP Jacksonville, FL Englewood
Naturals Florida 18U (#1) Jake Washington 2013 RHP Ft. Pierce, FL Fort Pierce Central
East Coast Grays National (#23) Blake Wiggins 2014 C Little Rock, AR Pulaski Academy
North Florida Storm 18U (#34) Dan Williams 2013 RHP St. Augustine, FL Allen D Nease Senior
SWFL Underclass (#17) Tim Winter 2014 RHP Ft. Myers, FL Fort Myers
Tallahassee Post 13 (#23) Taylor "Tootie" Wood 2013 MIF Chattahoochee, FL Blountstown
Tallahassee Post 13 (#8) Garrett Woofter 2013 LHP Crawfordville, FL Wakulla