Not a member yet?
Subscribe Now!

Chain White (4-2-0)
Warner Robins, GA




2013 16u BCS Finals
6/27/2013 - 7/3/2013

View Full Schedule

Team Schedule
Gm# 20
6/28/2013    11:30 AM
Clemente @ Terry Park
JJ
9
Chain White (4-2-0)
1
Florida Pokers Underclass Navy (3-3-0)
 
Gm# 59
6/28/2013    4:30 PM
Field 4 @ 5-Plex - Player Development Complex
JJ
2
Florida Hardballers16U - Black (0-5-1)
7
Chain White (4-2-0)
 
Gm# 89
6/29/2013    11:30 AM
Field 3 @ Jet Blue Player Development Complex
JJ
5
New York Grays 16U (3-2-1)
Tyler Fernandez
4
Chain White (4-2-0)
 
Gm# 120
6/30/2013    11:30 AM
Field 3 @ 5-Plex - Player Development Complex
K
0
SF Elite Squad - Prime 16U (3-3-0)
13
Chain White (4-2-0)
 
Gm# 157
6/30/2013    4:30 PM
Field 3 @ Jet Blue Player Development Complex
K
7
Chain White (4-2-0)
2
Ostingers Baseball Academy Select 16U (3-3-0)
 
Gm# 168
7/2/2013    9:00 AM
Field 3 @ Jet Blue Player Development Complex
K
8
Houston Banditos North (2-4-0)
Christian Tripp
7
Chain White (4-2-0)
 
Gm# 202
7/3/2013    3:00 PM
Mack @ Terry Park
Playoffs Round 1
Chain White (4-2-0)
Marucci Elite Houston (6-0-0)
 


Roster
No.NamePos.HtWtB/TYr.SchoolHometownCommitment
50 William Amos 1B 6-5 220 R/R 2014Westfield Warner Robins, GA  
34 Lonnie Anderson RHP 5-9 180 R/R 2015Jones County Grey, GA  
9 Tristain Daugherty RHP 6-0 170 R/R 2015Warner Robins LaGrange, GA  
41 Zeke Dodson 3B/1B, 2B 6-1 205 R/R 2015Tift County Tifton, GA  
26 Jordan Finch RHP/OF 5-10 170 R/R 2015Statesboro Statesboro, GA  
20 Warren Funderburk C/1B 6-0 175 R/R 2015Colquitt County Hartsfield, GA  
30 Bakari Gayle OF/IF, RHP 6-2 180 R/R 2015Martin Luther King Jr. Stone Mountain, GA  
8 Keaton Gordon RHP/2B, 3B, OF 5-9 165 R/R 2015Jones County Gray, GA  
36 Lincoln Hewett OF/LHP 5-11 210 L/L 2015North Hall Gainesville, GA  
29 Corey Horne 1B 6-0 190 R/R 2015South Effingham Guyton, GA  
3 Mark Lumsden OF 5-9 175 R/R 2015Houston County Warner Robins, GA  
15 Caleb Lynn 3B/RHP 6-1 175 L/R 2015Smiths Station Phenix City, AL  
6 Noah McMinn 2B/C 5-9 170 R/R 2015Fitzgerald Fitzgerald, GA  
18 Trey Miller RHP/OF 6-0 170 R/R 2015South Effingham Guyton, GA  
37 Hunter Phillips RHP 6-2 180 R/R 2015Houston County Warner Robins, GA Georgia Southern
27 Preston Sparks RHP/1B, 3B 6-2 180 R/R 2015Veterans Kathleen, GA  
4 Hakeem Stargell SS/2B 5-10 170 R/R 2014Lagrange LaGrange, GA  
1 Jeremiah Stephens C 5-9 165 R/R 2015Houston County Warner Robins, GA  
5 C.J. Tatum OF 5-9 165 R/L 2014Troup County LaGrange, GA  
21 Keon Thompson OF 6-3 190 L/L 2015Warner Robins Manchester, GA  
40 Stewart Tyler LHP/OF 6-2 180 L/L 2015Crisp County Cordele, GA  
2 Jacob Walden 2B/RHP 5-10 165 R/R 2015Jones County McDonough, GA  
17 Patrick Watson OF/2B 5-11 210 L/R 2015Tift County Tifton, GA  
36 B.J. White OF/1B 6-4 210 R/R 2014Opelika Opelika, AL Chipola College
32 Trent Wood C 5-10 175 R/R 2015Wayne County Jesup, GA  

(Note: Players that are linked have recently updated their profile information.)


Scout Blogs
Pool JJ Standings
Pool PCT W L T RA RS
New York Grays 16U 1.000 3 0 0 8 14
Chain White 0.667 2 1 0 8 20
Florida Pokers Underclass Navy 0.333 1 2 0 14 11
Florida Hardballers16U - Red 0.000 0 3 0 17 2