Not a member yet?
Subscribe Now!

Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
Tampa Bay, FL




2013 17u BCS Finals
7/13/2013 - 7/19/2013

View Full Schedule

Team Schedule
Gm# 14
7/14/2013    11:30 AM
Brett @ Terry Park
OO
1
Long Island Whalers (2-4-0)
2
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
 
Gm# 53
7/15/2013    9:00 AM
Auxiliary @ City of Palms Park
OO
2
So Cal NTT (5-2-1)
William Deloney, Brian Rapp
3
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
 
Gm# 85
7/15/2013    2:00 PM
Mack @ Terry Park
OO
3
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
3
SF Elite Squad - Prime (2-3-2)
 
Gm# 123
7/16/2013    11:30 AM
Field 1 @ 5-Plex - Player Development Complex
N
0
Houston Express powered by Marucci (2-4-0)
2
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
 
Gm# 167
7/17/2013    9:00 AM
Field 1 @ 5-Plex - Player Development Complex
N
2
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
0
North Florida Storm (1-5-0)
 
Gm# 206
7/17/2013    2:00 PM
Field 1 @ 5-Plex - Player Development Complex
N
5
Florida Pokers Upperclass Carolina (4-2-0)
8
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
 
Gm# 249
7/18/2013    11:30 AM
Field 5 @ Jet Blue Player Development Complex
Playoffs Round 2
3
So Cal NTT (5-2-1)
2
Team Tampa Bay Warriors (5-1-1)
 


Roster
No.NamePos.HtWtB/TYr.SchoolHometownCommitment
12 Andrew Anderson 2B/RHP, SS 5-10 160 R/R 2014Freedom Land O' Lakes, FL  
8 Ryan Anderson RHP 6-1 165 R/R 2014Brandon Dover, FL  
35 Napo Ballestero C 5-6 170 R/R 2013Alonso Tampa, FL  
10 Jose Cadenas OF 5-9 155 R/R 2016Alonso Tampa, FL  
24 Alex Calhoun RHP 6-1 215 R/R 2015Palatka Palatka, FL  
11 Cameron Churchhill RHP 6-4 195 R/R 2014East Lake Palm Harbor, FL  
9 Jake Clark 3B/1B 6-1 185 R/R 2014Alonso Tampa, FL  
26 Robbie Cook RHP/1B 6-3 183 R/R 2014Chamberlain Tampa, FL Saint Leo
27 Noah Dyals RHP/SS 6-1 175 R/R 2014Blake High School-Magnet Tampa, FL  
6 Jake Gagain C/3B, UT 6-3 200 R/R 2013Newsome Valrico, FL  
22 Trenton Gantt RHP 6-4 240 L/R 2014Winter Haven Senior Winter Haven, FL  
28 Brandon Gigsby RHP 6-0 185 R/R 2014Pinellas Park Tampa, FL  
2 Chris Jordan RHP/1B 6-4 170 L/R 2014East Lake Palm Harbor, FL Florida Tech
7 Jacob Kelly RHP 6-1 170 R/R 2014Lake Region Auburndale, FL  
5 DJ King SS 6-3 190 R/R 2014Fort Meade Fort Meade , FL  
23 CJ Lowe SS/2B 5-8 135 R/R 2014Riverview Riverview, FL  
4 Jarred Mattos RHP/2B 6-1 165 R/R 2014Fivay Hudson, FL  
16 Dylan Moore RHP 6-1 175 R/R 2013Hillsborough Tampa , FL  
21 Hakeem Rhodes 1B/3B, RHP, C 6-1 235 R/R 2013Sarasota Sarasota, FL  
1 Ricardo Rivera OF 5-10 170 R/R 2014St Petersburg Catholic St. Petersburg, FL  
13 Lane Stancil OF/3B 6-0 180 R/R 2014Pasco Tampa, FL  
3 Hunter VanHorn LHP/OF 6-3 190 L/L 2014Jesuit Tampa, FL  
20 Jeffery Vaughn LHP/1B 6-2 160 L/L 2015Pedro Menendez Hastings, FL  
25 Devon Woodward 1B/OF 6-3 230 R/R 2014River Ridge New Port Richey, FL  

(Note: Players that are linked have recently updated their profile information.)


Scout Blogs
Pool N Standings
Pool PCT W L T RA RS
Team Tampa Bay Warriors 1.000 3 0 0 5 12
Florida Pokers Upperclass Carolina 0.667 2 1 0 17 20
Houston Express powered by Marucci 0.333 1 2 0 10 5
North Florida Storm 0.000 0 3 0 10 5