Not a member yet?
Subscribe Now!

2014 16U WWBA East Memorial Day Classic

All Tournament Team

TeamNameGradPosHometownHigh School
North Florida Cohetes Underclass (#24) Angel Acosta 2016 C Jacksonville, FL Trinity Christian Academy
Attatude Baseball (#33) Tristan Allen 2016 SS St. Petersburg, FL Pinellas Park
FTB Sarasota 16U (#6) Matthew Ambrosino 2016 LHP Bradenton, FL Lakewood Ranch
Elite Squad 16U Prime (#2) Michael Amditis 2016 C Boca Raton, FL Boca Raton Community
Florida Burn 2016 Silver (#22) Jake Angel 2016 C Daytona Beach, FL Spruce Creek
Upstate Mavericks (#7) Douglas Angeli Jr. 2017 SS Spartanburg, SC Dorman
Xtreme Baseball Red 15U (#13) Andrew Arsenault 2017 RHP Cape Coral, FL Mariner
Xtreme Baseball Red 15U (#23) Shawn Babineau 2016 LHP Fort Myers, FL Estero
Florida Baseball Heaven Angels White (#1) Chelsea Baker 2016 RHP Plant City, FL Durant
Florida Burn 2016 Navy (#23) Grant Baker 2016 RHP Tampa, FL Sickles
Florida Burn 2016 Pennant (#34) Austin Bergner 2016 RHP Windermere, FL Windermere Prep
Florida Burn 2016 Silver (#8) Collin Booten 2017 LHP Clearwater, FL Calvary Christian
Palm Beach Shockers Maroon (#4) Hunter Brennan 2017 SS Lake Worth, FL Park Vista Community
FTB Sarasota 16U (#10) Edgar Brito 2017 3B St. Cloud, FL Lake Nona
Florida Burn 2016 Gold (#28) Eric Brown 2016 RHP Englewood, FL Venice Senior
Team Bownet Tampa Bay Warriors 16U (#6) Jose Cadenas 2017 OF Tampa, FL Gaither
SWFL 16U Navy (#1) Blake Carroll 2016 2B Fort Myers, FL  
Elite Squad 16U Prime (#23) Derek Cartaya 2016 2B Pembroke Pines, FL Somerset Academy Charter
SWFL 16u (#12) Anthony Churlin 2016 OF Cape Coral, FL Island Coast
Florida Burn 2016 Pennant (#23) Israel Cordero 2017 RHP Davie, FL Cooper City
Florida Baseball Heaven Angels Grey (#23) Jeffrey Corona 2017 OF Lakeland, FL Bartow Senior
Upstate Mavericks 16U (#17) Clayton Coulter 2017 3B Greenville, SC Southside Christian Schools
Florida Pokers Underclass Navy (#5) Matthew Cronin 2016 LHP Navarre, FL Navarre
Florida Baseball Heaven Angels White (#54) Jacob Cross 2016 LHP Lithia, FL Newsome
Florida Baseball Heaven Angels White (#37) Josh Crouch 2017 OF Sebring, FL Sebring
MPi (#2) Trei Cruz 2017 SS Pinecrest, FL Westminster Christian
Florida Burn 2016 Navy (#12) Nikolas Dague 2016 OF Tampa, FL Sickles
MPi -Grey (#16) Christian de los Santos 2016 3B Doral, FL Doral Academy Charter
MPi 16U Navy (#16) Christian de los Santos 2016 3B Doral, FL Doral Academy Charter
Florida Baseball Heaven Angels White (#22) AJ Drisdom 2017 OF Lutz, FL Gaither
Florida Burn 2016 Pennant (#18) Tyler Dyson 2016 SS Bradenton, FL Braden River
FTB Sarasota 16U (#20) Jordan Ely 2016 LHP Bradenton, FL Manatee
FTB Sarasota 16U (#9) Joaquin Estrada 2016 SS Orlando, FL Olympia
Florida Hardballers 16U Red (#36) Andrew Eyster 2017 OF Ocala, FL  
Florida Baseball Heaven Angels White (#12) Justin Farmer 2017 OF Riverview, FL Riverview
Florida Burn 2016 Pennant (#31) Joey Favetta 2015 RHP Seminole, FL Seminole
Florida Surge (#9) Nick Fernandez 2015 RHP Boca Raton, FL Royal Palm Beach
Elite Squad 15U Prime (#35) Adan Fernandez 2017 OF Miramar, FL Archbishop Edward Mccarthy
Elite Squad 16U TPX (#24) David Flores 2016 OF Plantation, FL Western
Cape Thunder (#44) Andres Fonseca 2016 RHP Cape Coral, FL Ida Baker
Florida Burn 2017 Navy (#16) Pablo Garabitos 2018 OF Bradenton, FL Lakewood Ranch
Academia De Beisbol Carlos Guillen Oriente (#34) Victor Garcia 2016 OF Pembroke Pines, FL Undecided
Florida Burn 2017 Pennant (#11) Nate Gillen 2017 LHP Estero, FL Estero
Carrollwood Gators 2017 (#10) Ryan Glass 2017 RHP Lutz, FL Steinbrenner
Florida Hardballers 16U Black (#9) Jackson Greene 2017 SS Live Oak, FL Suwannee
Upstate Mavericks (#8) Richard Gregory 2016 OF Gaffney, SC Gaffney
Academia De Beisbol Carlos Guillen Oriente (#7) Albert Guaimaro 2016 OF Miami, FL FL HS For Accel. Learners (South)
16u Busty Bulls (#5) Frankie Guelli 2017 LHP Wellington, FL  
Players Edge 16U (#11) Alex Guzman 2017 SS Coconut Creek, FL  
Elite Squad 16U TPX (#18) Ryan Hernandez 2016 C Pinecrest, FL St Brendan
Tampa Terror - Blue (#12) Bradley Hession 2016 3B Odessa, FL Steinbrenner
Attatude Baseball (#55) Derrek Jaar 2016 RHP St. Petersburg, FL Pinellas Park
Tampa Terror - Blue (#10) Christian James 2016 RHP Tarpon Springs, FL East Lake
Tampa Terror - Black (#40) Adam Jurco 2016 OF Palm Harbor, FL Palm Harbor
Elite Squad 16U Prime (#14) Jack Khawly 2016 3B Southwest Ranches, FL Somerset Academy Charter
Florida Burn 2016 Pennant (#20) Eric Kimsey 2016 RHP University Park, FL Braden River
Florida Tornadoes (#11) Cameron Krzeminski 2016 OF Coral Springs, FL St Thomas Aquinas
Suncoast Select 16U Blue (#2) Max Law 2017 SS Land O' Lakes, FL Land O Lakes
Academia De Beisbol Carlos Guillen Oriente (#24) Eduard Lemus 2015 C Pembroke Pines, FL Undecided
Palm Beach Shockers Maroon (#8) Matthew Levine 2017 RHP Boca Raton, FL Olympic Heights Community
Florida Burn 2016 Silver (#31) Nikko Levine 2016 SS Lithia, FL Newsome
Carrollwood Gators 2017 (#7) Matthew Lewis 2017 C Odessa, FL Sickles
Upstate Mavericks (#15) Noah Linhart 2015 RHP Hendersonville, NC Hendersonville
Florida Baseball Heaven Angels Gold (#10) Nicholas Little 2016 RHP Lithia, FL Newsome
Florida Burn 2016 Pennant (#7) Nick Long 2016 SS Sarasota, FL Sarasota
SWFL Prospects Underclass (#34) Tyler Lopes 2016 RHP Fort Myers, FL Seacrest County Day
North Florida Cohetes Underclass (#17) Todd Lott 2016 OF Jacksonville, FL First Coast
HBP Pirates (#12) CJ Lugo 2016 2B Lakeland, FL Heritage Christian
Elite Squad 16U Prime (#9) Jesus Luzardo 2016 LHP Parkland, FL Marjory Stoneman Douglas
Academia De Beisbol Carlos Guillen Oriente (#25) Andriu Marin 2016 RHP Pembroke Pines, FL Homeschool
FTB Sarasota 16U (#3) Sam Marlatt 2016 OF Ormond Beach, FL Seabreeze
South florida storm blue (#21) Gary Mattis 2016 SS Davie, FL St Thomas Aquinas
Elite Squad 16U Prime (#11) Nick McDonald 2016 RHP Pembroke Pines, FL West Broward
Florida Hardballers 16U Red (#6) Quinton McNitt 2017 2B Gainesville, FL F. W. Buchholz
South florida storm blue (#20) Joshua Miaskowski 2016 OF Parkland, FL Marjory Stoneman Douglas
Tampa Terror - Black (#30) Colt Mink 2016 LHP Palm Harbor, FL Palm Harbor University
Carrollwood Gators 2017 (#24) Patrick Morris 2017 LHP Tampa, FL Steinbrenner
Elite Squad 16U Slugger (#26) Anthony Mulrine 2016 C Davie, FL St Thomas Aquinas
Giants Baseball (#1) David Nicholas 2015 OF St.Thomas, VI Charlotte Amalie
Upstate Mavericks (#2) Jacob Oaks 2016 RHP Greer, SC Southside Christian Schools
St. Lucie Mets Select (#12) Robert Ocasio 2016 OF Port Saint Lucie, FL Port St. Lucie
Florida Burn 2016 Pennant (#16) Nick Ortega 2016 OF Tampa, FL Jesuit
Florida Baseball Heaven Angels Gold (#30) Nick Palestrini 2016 3B Plant City, FL Plant City
Elite Squad 16U TPX (#54) Matthew Patricio 2016 LHP Davie, FL St Thomas Aquinas
SCORE International 16U (#24) Ben Pelletier 2017 OF Montreal, Quebec, CAN Homeschool
Giants Baseball (#18) Jahmoi Percival 2016 C St. Thomas, VI Charlotte Amalie
Elite Squad 16U Prime (#12) Andres Perez 2016 RHP Miami, FL Terra Environmental Research Institute
Gamewear Nationals (#3) Tyler Perez 2016 RHP Miami, FL Mater Academy Charter
GCBA (#44) Alex Perez 2017 MIF North Fort Myers, FL Cape Coral
GCBA (#10) Coy Phillips 2018 OF Lecanto, FL Seven Rivers Christian
Florida Burn 2016 Navy (#18) Daniel Pierce 2016 LHP Sarasota, FL Sarasota
GCBA (#28) Tyler Pillsbury 2015 1B Inverness, FL Seven Rivers Christian
GCBA (#32) Parker Pillsbury 2018 LHP Inverness, FL Seven Rivers Christian
Cape Thunder (#2) Jordan Pinto 2015 RHP Cape Coral, FL Ida Baker
Academia De Beisbol Carlos Guillen Oriente (#33) Peter Plaz 2015 LHP Pembroke Pines, FL Undecided
SWFL 16u (#21) Carson Ragsdale 2016 RHP Wesley Chapel, FL Bishop McLaughlin Catholic
Florida Baseball Heaven Angels White (#19) Jacob Ralyea 2015 LHP Plant City, FL Strawberry Crest
Florida Tornadoes (#20) Eric Rath 2016 3B Lauderhill, FL Piper
North Florida Cohetes Underclass (#21) Elijah Rawlinson 2017 C St. Augustine, FL Creekside
Palm Beach Shockers Maroon (#7) Jeremy "JJ" Raymond 2017 2B West Palm Beach, FL Seminole Ridge Community
Florida Surge (#1) Zach Retzler 2016 RHP Royal Palm Beach, FL Royal Palm Beach
Elite Squad 16U Prime (#7) Eric Rivera 2016 OF West Park, FL Charles W Flanagan
Florida Baseball Heaven Angels Grey (#6) Emilio Rivera 2017 1B Plant City, FL Plant City
Tampa Terror - East (#11) Anthony Rivera 2017 C Largo, FL  
Carrollwood Gators 2017 (#35) Kenny Rodriguez 2017 OF Tampa, FL Gaither
Gamewear Nationals (#19) Alex Rodriguez 2016 2B Miami, FL Mater Academy Charter
South florida storm blue (#24) Edison Rodriguez 2015 C Miramar, FL The Sagemont
Florida Burn 2016 Pennant (#3) Ben Rowdon 2016 2B Deleon Springs, FL Demand
Elite Squad 16U Prime (#21) Garret Rukes 2016 LHP Lauderdale By The Sea, FL Pine Crest
Florida Baseball Heaven Angels Gold (#22) Josh Rulli 2017 C Plant City, FL Bloomingdale
Elite Squad 16U Prime (#36) Tyler Santana 2016 RHP Miami Springs, FL Coral Gables Senior
Upstate Mavericks (#1) Joe Satterfield 2016 3B Greenville, SC J L Mann
Florida Pokers Underclass Navy (#14) Hunter Sellers 2016 3B Key West, FL Key West
Xtreme Baseball Red 15U (#42) Reynolds Sheltra 2017 OF Port St. Lucie, FL Treasure Coast
Fort Myers Fusion (#18) Tanner Sherman 2016 3B Bonita Springs, FL Estero
Florida Pokers Underclass Navy (#12) Chase Solesky 2016 RHP Fort Pierce, FL John Carroll Catholic
Giants Baseball (#2) Taj Thompson 2015 3B St. Thomas, VI Charlotte Amalie
Elite Squad 16U Prime (#20) Alejandro Toral 2017 1B Davie, FL Archbishop Edward Mccarthy
Elite Squad 15U Prime (#20) Alejandro Toral 2017 1B Davie, FL Archbishop Edward Mccarthy
Gamewear Nationals (#11) Christian Torres 2016 MIF Miami, FL Miami Senior
HBP Pirates (#2) Carlos Turpo 2016 C Lakeland, FL  
MPi - Navy (#19) Alvaro Valdez 2016 OF Miami, FL Westminster Christian
MPi - Navy (#24) Hector Vazquez 2016 C Miami, FL Felix Varela Senior
MPi (#20) Juan Vigueras 2017 C Miami, FL Miami Southridge
North Florida Cohetes Underclass (#34) Zachary Wedekind 2017 1B St. Augustine, FL Ponte Vedra
Elite Squad 16U Prime (#24) Colton Welker 2016 SS Coral Springs, FL Marjory Stoneman Douglas
Cape Thunder (#1) Gianni Williams 2016 2B Cape Coral, FL Ida Baker
C. S. Clippers (#1) Dalton Williams 2014 RHP Palm Bay, FL Florida Air Academy
Florida Burn 2017 Navy (#34) Caleb Williams 2017 LHP Nokomis, FL Venice Senior
North Florida Cohetes Underclass (#10) Sandon Witt 2016 3B Jacksonville, FL Arlington Country Day
SWFL 16u (#1) Billy Zeliff 2016 MIF Naples, FL Barron Collier
FTB Sarasota 16U (#11) Ryley Zunica 2016 2B Bradenton, FL Lakewood Ranch